Müşteri Hizmetleri

Kredi Kartı Güvenlik Onayı Bölümü

 Siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün,stoğumuzda var ise hazırlanır, stoğumuzda yok ise ilgili firmadan temin edilir ve en fazla üç (3) iş gününde taşıyıcı kargoya teslim edilir.Kargo siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında ürün teslim edilir.

İnternette Alışveriş Güvenli midir ?

Bizler, sonysepetim olarak sitemizde oluşturduğunuz siparişlerin son derece güvenli, hızlı bir şekilde gerçekleşmesine ve gizliliğine büyük önem veriyoruz..Bu sebep ile Lider Ticaret'in alt yapısında kullanılan tüm sistemler, en son teknolojiler kullanılarak oluşturulmakta, kullanılan teknolojilerde gerçekleşen değişim ve gelişimlere göre güncellenmektedir. 
     
Sitemizde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfa, sipariş ve ödeme işlemleri sayfalarının tümü “SSL güvenlik sertifikası” ile şifrelenmektedir.Kullandığınız internet tarayıcısı, bu sayfalarda yaptığınız işlemleri adres satırında kilitli anahtar seklinde size göstererek doğruluğunu onaylamaktadır.Bu anahtar sayesinde, tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez.

Siz değerli müşterilerimizin, internet üzerinden online işlemlerinizi güvenle yapabilmeniz için 
Lider Ticaret güvenli ödeme sistemini oluşturan sayfalarda “128 bitlik Rapid SSL” sertifikası kullanılmaktadır.Ayrıca alışverişlerinizde kullandığınız kredi kartı bilgilerinin hiçbir parçası sistemimizde saklanmamakta kredi kartınızı tahsis eden banka haricinde hiç bir kişi tarafındanerişilememektedir.

Güvenli bölgede girilen kredi kartı bilgileriniz, ilgili bankanın ödeme onaylama sistemine yönlendirilir ve bankanızdan gelen onay ya da ret mesajına göre siparişiniz işleme alınır.
Sitemizde anlaşmalı bankaların kredi kartlarını kullanabileceğiniz gibi, bankanızın ya da internet şubeniz üzerinden oluşturacağınız sanal kartlar ile de, alışveriş tutarınız kadar limit oluşturarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemimizde kredi kartıyla yapılan işlemler için, “Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü” olarak adlandırdığımız ek güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır.

 

Kredi Kartı Güvenliğini Nasıl Sağlıyorsunuz ?

Lider Ticaret’in kredi kartı onay ve güvenlik bölümü, sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu yüzden, Sitemizden kredi kartıyla ilk defa sipariş veren müşterilerimizin siparişlerinin onaylanması için ek güvenlik onayı alınmaktadır.
  • Kredi kartıyla oluşturulan siparişlerde, ilgili bankanın güvenlik kontrol birimi kart sahibinin gerçekliğini kontrol etmekte ve gerekirse müşteri ile irtibata geçerek onay almaktadır.
  • Kredi kartıyla verilen siparişlerde, en az bir adet sabit telefon numarası belirtilmesi zorunludur. Siparişlerinizin güvenlik kontrolü aşamasından hızlı geçebilmesi için bankanızdaki kimlik, iletişim ve adres bilgilerinizi güncel tutmanız gerekmektedir.
  • Güvenlik birimimiz tarafından onay alınamayan siparişler iptal edilmekte ve sipariş tutarı kredi kartına geri iade edilmektedir.

 


SSL nedir ?

Kredi kartınız ile sitemizde güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı işlemleriniz güvenlik altına alınmıştır. 

“Secure Sockets Layer” kısaltması olarak adlandırılan SSL ,Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir.
Sitemizde güvenliğinizi sağlamak için ziyaretçi ve site arasında gerçekleşen haberleşmede “128 bitlik Rapid SSL sertifikası” kullanılmaktadır. 
 
Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını,adres çubuğunda yazan ifadeninhttp://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ile ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Sitemizdeki güvenli ortamda yapacağınız alışveriş işlemlerinde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır.Kart bilgilerinize sitemiz tarafından dahi erişilememektedir.Kredi kart bilgileriniz e-mail veya benzeri yöntemlerle iletilmez, doğrudan banka POS sistemine iletilir.
 
Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.


SSL'in Özellikleri

- Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar
- Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder
- İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular
- Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır


SSL Nasıl Çalışır ?

- SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemi…
- SSL çalışma mantığını şöyle açıklayalım:
- SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımdan başka bir şey değil!… Ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabiliyor.


Elektronik sertifika sağlayıcı firmaların verdiği hizmet tam olarak nedir ?

Sertifika sağlayıcı firmaların ilk görevi,SSL fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli servisi sağlamaktır.Bu servisi kabaca şu şekilde açıklayabiliriz.
- Kullanıcı güvenli web sitesine giriş yaptığında sunucu ile tarayıcı arasında SSL oturumu başlatılır. Sunucu tarafından, tarayıcıya fonksiyonun çalışabilmesi, yani oturum açıldıktan sonra artık göndericeği şifrelenmiş verilerin açılabilmesi için ihtiyaç duyacağı anahtarları nereden ve ne şekilde alacağını bildirir.
- Sertifika sağlayıcı firma, talebin geldiği adresi doğrular var tarayıcıya gerekli anahtarları gönderir.
- Bu aşamadan sonra tarayıcı sunucudan gelen verileri elindeki anahtarlarla çözer yada sunucuya göndereceği verileri sunucunun çözebileceği şekilde şifreleyip gönderir.
- Eğer SSL anahtarlarınının talep edildiği adres ve diğer kriterler doğru değil ise yada sertifikanın süresi dolmuş ise tarayıcı ihtiyacı olan anahtarları alamaz, dolayısıyla güvenli oturum doğru şekilde başlamaz ve sertifika geçersiz uyarısıyla karşılaşılır.
 

HAKKIMIZDA

ÜYELİK İŞLEMLERİ

POPULER URUNLER

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Hakkımızda Yeni Üyelik Polis Malzemeleri Satış Sözleşmesi
 
İletişim Bilgilerimiz Üye Girişi Askeri Malzeme Üyelik Sözleşmesi  
Banka Hesaplarımız Üyelik Bilgileriniz Askere Gidiyorum Gizlilik Politikası  
Vizyonumuz Adres Bilgileriniz Silah Kılıfları ve Aksesuarları Refaranslarımız
Misyonumuz Şifre Değiştirme Asker ve Polis Botları Kargo Ücretleri  
Değerlerimiz Siparişlerim   İnternetten Alışveriş  
© Lider Ticaret 2005 - lider@liderticaret.com.tr - Tüm Hakları Saklıdır Lider Ticaret. 
Turan Mh.348 sk.No:6/A 09800 NAZİLLİ / AYDIN - 0.256.315 34 94

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.